Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

5 tajemství, jak na zažranou kobercovou špínu

I přesto, že se o podlahy domu staráte, váš koberec stejně neuteče skvrnám, politím a dalším nehodám. Přečtete si několik tipů, které vám poradí, jak zatočit se špínou.

  1. Pomalé vysoušení – netřete zběsile skvrny, nýbrž postupným poklepáváním vyviňte jen malou sílu, která umožní skvrnám se vsáknout. Nikdy nepohybujte utěrkou zevnitř ven, protože byste mohli skvrnu rozšířit.
  2. Sodou na zažrané špíny – Vyčistěte oblast látkou namočenou do sody. Pokud to nepomůže, smíchejte ocet s vodou. Poté ke skvrně přitlačte houbu, aby se špína mohla dostat z kobercových vláken pryč. Tento proces je možné opakovat. K nanášení použijte sprej a počkejte 10 – 15 minut, dokud se roztok nevsákne. 
  3. Některé zdroje tvrdí, že nejlepším odstraňovačem skvrn je pěna na holení – použijte ji přímo na skvrnu a nechte působit po dobu 30 minut, poté vysušte kouskem suché bílé látky.
  4. Stoupli jste na žvýkačku na ulici, ale zjitili jste to, až v momentě, kdy se přilepila na koberec? Abyste ji odstranili, přineste si z mrazáku několik kostek ledu. Po 30 sekundách, jakmile je žvýkačka ztuhlá, použijte lžičku k jejímu nadzvednutí a odstřihněte kobercová vlákna co nejblíže žvýkačce. Pokud odstřihnete jen kousek, nikdo nic nepozná.
  5. Nejlepší metodou proti mastným skvrnám je rozpuštění kapky či dvou JARu v hrnku vody. Nechá zmizet mastnotu na koberci, stejně jako z nádobí.  

Doufáme, že čištění koberců už bude snadnější!

Aktuálně

Již 25 let za Vás uklízíme 12.02.2020

Před čtvrt stoletím jsem vstoupil do světa úklidu a stale mě to baví.

více zde
Montáž podlahy 10.07.2019

Pokud nemáte zkušenosti s lepením nebo pasováním dílců, chováním materiálu, nepravidelným půdorysem a kontrolou podkladu, investice do podlahářů Vám ušetří desítky tisíc za zničenou podlahu.

více zde
Strojové mytí podlah po rekonstrukci 31.05.2019

Všechny povrchy po rekonstrukci nebo stavbě jsou zbaveny prachu suchou cestou, a pokud to materiál umožní, pak i mokrou cestou.

více zde

Naši klienti