Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

5 tajemství, jak na zažranou kobercovou špínu

I přesto, že se o podlahy domu staráte, váš koberec stejně neuteče skvrnám, politím a dalším nehodám. Přečtete si několik tipů, které vám poradí, jak zatočit se špínou.

  1. Pomalé vysoušení – netřete zběsile skvrny, nýbrž postupným poklepáváním vyviňte jen malou sílu, která umožní skvrnám se vsáknout. Nikdy nepohybujte utěrkou zevnitř ven, protože byste mohli skvrnu rozšířit.
  2. Sodou na zažrané špíny – Vyčistěte oblast látkou namočenou do sody. Pokud to nepomůže, smíchejte ocet s vodou. Poté ke skvrně přitlačte houbu, aby se špína mohla dostat z kobercových vláken pryč. Tento proces je možné opakovat. K nanášení použijte sprej a počkejte 10 – 15 minut, dokud se roztok nevsákne. 
  3. Některé zdroje tvrdí, že nejlepším odstraňovačem skvrn je pěna na holení – použijte ji přímo na skvrnu a nechte působit po dobu 30 minut, poté vysušte kouskem suché bílé látky.
  4. Stoupli jste na žvýkačku na ulici, ale zjitili jste to, až v momentě, kdy se přilepila na koberec? Abyste ji odstranili, přineste si z mrazáku několik kostek ledu. Po 30 sekundách, jakmile je žvýkačka ztuhlá, použijte lžičku k jejímu nadzvednutí a odstřihněte kobercová vlákna co nejblíže žvýkačce. Pokud odstřihnete jen kousek, nikdo nic nepozná.
  5. Nejlepší metodou proti mastným skvrnám je rozpuštění kapky či dvou JARu v hrnku vody. Nechá zmizet mastnotu na koberci, stejně jako z nádobí.  

Doufáme, že čištění koberců už bude snadnější!

Aktuálně

Impregnace podlah 15.05.2019

Impregnace podlah či nová podlaha může zlepšit vzhled každé místnosti. Chcete-li, aby Vaše podlaha byla čistá, je nutné pravidelně Vaši podlahu udržovat a impregnovat.

více zde
Voskování podlah 25.04.2019

Voskování podlah je jedním z úkonů péče o podlahu. Voskování je vhodné na podlahy z PVC, marmoleum, lakované parkety, přírodní kámen a další druhy měkkých a tvrdých podlah.

více zde
Strojové mytí podlah 23.04.2019

Veliké plochy garáží, nákupních center, marketů a podobných provozů, si žádají odborný servis a úklidovou firmu. Dokážete si představit mytí podlahy v obrovském nákupním centru mopem?

více zde

Naši klienti