Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

3 typy, jak ubránit kancelář před epidemií chřipky

3 typy, jak ubránit kancelář před epidemií chřipky

Momentálně po celé ČR propukla epidemie chřipky – plošně je nemocných až 1715 na 100 000 obyvatel. A číslo stále rose. V kancelářích je tato nepříjemná nemoc synonymem pro obávaného zabijáka produktivity. Naštěstí existují celkem jednoduchá řešení, jež mohou tuto nepříjemnost významně eliminovat. Mezi ty patří například pravidelné čištění prostoru, včetně dezinfekce. Pojďme se nyní podívat na další 3 opatření, které pro zdraví své kanceláře můžete udělat.

Vakcína proti chřipce


Vakcína proti chřipce skutečně funguje, nicméně není mezi lidmi tak rozšířená. Zvláště pak v České republice. Pro větší pohodlí můžete například nabízet vakcínu přímo na pracovišti. V některých firmách je dokonce návštěva doktora kompletně proplacena. Čím více zaměstnanců bude očkováno, tím méně rizikový bude prostor i pro ostatní. Pomoci také může preventivní informativní program ve formě přednášky.

Standardní hygiena jako prevence proti bakteriím

Jednoduchá hygiena je silná obrana. Ne nadarmo nás od mala všechny učí mýt si pravidelně ruce. Podle studie dokáže virus chřipky napadnout organismus do 48 hodin. Dobrá hygiena tak může jeho postup výrazně zpomalit. Znamená to:

  • Pobízejte nemocné kolegy, ať zůstanou doma
  • Myjte si pravidelně ruce
  • Nainstalujte do kanceláře ruční sanitizer
  • Dávejte si ruce před pusu při kašlání
  • Mějte v kanceláři vlhké ubrousky

Používejte dezinfekci

Implementace dezinfekčních programů lze naplánovat s úklidovými firmami a je tak dobré dělat právě při období chřipek. Která místa by se měla dezinfikovat přednostně?

Vybavení kanceláře jako např. sešívačka

  • Počítače a tiskárny
  • Telefony
  • Sdílený nábytek (stoly a židle…)
  • Kliky od dveří

Doufáme, že vám článek bude nápomocný a přejeme co nejméně nemocných v letošním chřipkovém období.

  

Aktuálně

Typy podlah a jak se o ně ideálně starat 20.03.2019

Podlaha je vlastně tím největším kusem zařízení interiéru, který si vybíráte. Nejčastější chybou je, že podlahu vybíráme podle barvy a toho, jak se hodí do vysněného interiéru.

více zde
Podlahy vs. koberec 12.03.2019

​K nejdůležitějším faktorům podlahových krytin patří výběr materiálu, jeho kvalita, odolnost, bezpečnost, ale také nenáročnost nebo náročnost údržby. Každá místnost má své specifické vlastnosti a náročnost užívání.

více zde
Pravidelné kancelářské úklidy. Jak jsou důležité? 27.02.2019

Pravidelné velké kancelářské úklidy jsou často podceňovány. Kanceláře jsou sdílené plochy. Bakterie tak mají velice jednoduché dostat se z místa na místo nebo z člověka na člověka.

více zde

Naši klienti