Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

Pravidelné kancelářské úklidy. Jak jsou důležité?

Pravidelné velké kancelářské úklidy jsou často podceňovány. Jsou ale důležité stejně jako třeba domácí vánoční úklid. Podívejte se na to takto – lidé v zaměstnání tráví mnoho času. Je proto třeba, aby tomu prostor kolem nich také odpovídal. Kanceláře jsou sdílené plochy. Bakterie tak mají velice jednoduché dostat se z místa na místo nebo z člověka na člověka. V tomto ohledu také doporučujeme nainstalovat v budově několik sanitizérů či jiných dezinfekčních potřeb.

Jak postupovat?

Velký kancelářský úklid by měl probíhat z nejvyšších prostor po ty nejnižší. To znamená i čištění stropu. Končí se pak přirozeně vytíráním podlahy. Důležité je také mytí světel a rohů místnosti. Dále si je třeba dát pozor na místa, kde se často dotýkáme – zde používejte dezinfekci. Jsou to třeba stoly a další velký nábytek nebo také elektronika (klávesnice a telefony). Nechte všechny zaměstnance odnést své osobní předměty pro uvolnění místa.

Stejně jako při vánočním úklidu myjeme také okna a žaluzie (ty nabírají hodně prachu). Stejný princip by měl být použit i na další místnosti v v budově – především kuchyně a toalety. Pokud máte v kancelářích koberce, měly by podstoupit profesionální čištění pomocí speciálních přístrojů.

Jak často mají úklidy probíhat?

Měsíčně? Čtvrtletně? Ročně? Odpověď není tak jednoznačná. Je třeba vzít v potaz několik faktorů:

  • Kolik lidí denně projde budovou: Kolik zaměstnanců na místě pracuje? Kolik schůzek denně probíhá?
  • Typ byznysu: Jste velká nebo menší firma? Jste lékárna, kam potencionálně chodí hodně nemocných?
  • Období v roce: Je zimní období a tedy období chřipek?

Všechno záleží na kombinaci faktorů. Nejčastěji ale napříč podnikovým spektrem probíhá úklid čtvrtletně nebo pololetně.

 

Aktuálně

Typy podlah a jak se o ně ideálně starat 20.03.2019

Podlaha je vlastně tím největším kusem zařízení interiéru, který si vybíráte. Nejčastější chybou je, že podlahu vybíráme podle barvy a toho, jak se hodí do vysněného interiéru.

více zde
Podlahy vs. koberec 12.03.2019

​K nejdůležitějším faktorům podlahových krytin patří výběr materiálu, jeho kvalita, odolnost, bezpečnost, ale také nenáročnost nebo náročnost údržby. Každá místnost má své specifické vlastnosti a náročnost užívání.

více zde
Pravidelné kancelářské úklidy. Jak jsou důležité? 27.02.2019

Pravidelné velké kancelářské úklidy jsou často podceňovány. Kanceláře jsou sdílené plochy. Bakterie tak mají velice jednoduché dostat se z místa na místo nebo z člověka na člověka.

více zde

Naši klienti