Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

Pravidelné kancelářské úklidy. Jak jsou důležité?

Pravidelné velké kancelářské úklidy jsou často podceňovány. Jsou ale důležité stejně jako třeba domácí vánoční úklid. Podívejte se na to takto – lidé v zaměstnání tráví mnoho času. Je proto třeba, aby tomu prostor kolem nich také odpovídal. Kanceláře jsou sdílené plochy. Bakterie tak mají velice jednoduché dostat se z místa na místo nebo z člověka na člověka. V tomto ohledu také doporučujeme nainstalovat v budově několik sanitizérů či jiných dezinfekčních potřeb.

Jak postupovat?

Velký kancelářský úklid by měl probíhat z nejvyšších prostor po ty nejnižší. To znamená i čištění stropu. Končí se pak přirozeně vytíráním podlahy. Důležité je také mytí světel a rohů místnosti. Dále si je třeba dát pozor na místa, kde se často dotýkáme – zde používejte dezinfekci. Jsou to třeba stoly a další velký nábytek nebo také elektronika (klávesnice a telefony). Nechte všechny zaměstnance odnést své osobní předměty pro uvolnění místa.

Stejně jako při vánočním úklidu myjeme také okna a žaluzie (ty nabírají hodně prachu). Stejný princip by měl být použit i na další místnosti v v budově – především kuchyně a toalety. Pokud máte v kancelářích koberce, měly by podstoupit profesionální čištění pomocí speciálních přístrojů.

Jak často mají úklidy probíhat?

Měsíčně? Čtvrtletně? Ročně? Odpověď není tak jednoznačná. Je třeba vzít v potaz několik faktorů:

  • Kolik lidí denně projde budovou: Kolik zaměstnanců na místě pracuje? Kolik schůzek denně probíhá?
  • Typ byznysu: Jste velká nebo menší firma? Jste lékárna, kam potencionálně chodí hodně nemocných?
  • Období v roce: Je zimní období a tedy období chřipek?

Všechno záleží na kombinaci faktorů. Nejčastěji ale napříč podnikovým spektrem probíhá úklid čtvrtletně nebo pololetně.

 

Aktuálně

Montáž podlahy 10.07.2019

Pokud nemáte zkušenosti s lepením nebo pasováním dílců, chováním materiálu, nepravidelným půdorysem a kontrolou podkladu, investice do podlahářů Vám ušetří desítky tisíc za zničenou podlahu.

více zde
Strojové mytí podlah po rekonstrukci 31.05.2019

Všechny povrchy po rekonstrukci nebo stavbě jsou zbaveny prachu suchou cestou, a pokud to materiál umožní, pak i mokrou cestou.

více zde
Impregnace podlah 15.05.2019

Impregnace podlah či nová podlaha může zlepšit vzhled každé místnosti. Chcete-li, aby Vaše podlaha byla čistá, je nutné pravidelně Vaši podlahu udržovat a impregnovat.

více zde

Naši klienti