Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

Typy podlah a jak se o ně ideálně starat

Typy podlah a jak se o ně ideálně starat

Podlaha je vlastně tím největším kusem zařízení interiéru, který si vybíráte. Nejčastější chybou je, že podlahu vybíráme podle barvy a toho, jak se hodí do vysněného interiéru. Podlaha ovlivňuje vzhled a atmosféru celé místnosti, přičemž musí odolávat každodenní zátěži plynoucí z pohybu lidí, nábytku, vylitých tekutin a jiných nečistot. Investice do podlahy je dlouhodobá záležitost, proto je při výběru nutné zvážit kvalitu a zároveň vzhled, který vás neomrzí ani po několika letech. A také náročnost údržby. Případně se rozhodnout pro pravidelný profesionální úklid.

Dřevěné podlahy jsou vyhledávány především pro svůj vzhled, stejně jako laminátovým podlahám jim však škodí vlhkost. Čistíme-li dřevěnou podlahu tzv. mokrou cestou, dbáme, aby do ní neproniklo velké množství vody. K impregnaci se používají prostředky na bázi lněného oleje, voskování podlah. Výhodou je dlouhá životnost takto ošetřené plochy.

Laminát je odolný vůči zátěži, ale chladný a náchylný na vodu i výskyt kročejového hluku.  Laminátovým podlahám, které se svým vzhledem podobají dřevěným podlahám, škodí vlhkost, od toho se také odvíjí jejich běžná údržba. Plovoucí laminátovou podlahu je vhodné umývat především mopem. Nikdy ne však mokrým, neboť se laminátová podlaha při kontaktu s vodou chová stejně jako dřevěná a může tak dojít k jejímu trvalému poškození.

Koberce jsou oblíbenou podlahovou krytinou v bytech i v kancelářích. V prostorách s textilními podlahovinami má člověk příjemný pocit tepla už při teplotě asi o dva stupně nižší. Ovšem s dlouhým vlasem zadržují prach atd.

Nejlepší způsob, jak zajistit dlouhodobou krásu a trvanlivost vašeho koberce, je vysávat jej pravidelně, protože luxováním odstraníte hrubé nečistoty. Postupem času ale přesto koberec ztratí svoji původní krásu, kterou se mnozí snaží navrátit práškovým, mokrým či strojovým čistění.

Korkové podlahy mají dlouhou životnost. A když k tomu přidáme jeho hlukovou a tepelnou izolaci, schopnost pohlcovat nepříjemné vibrace, tvarovou stálost a pohodlí při chůzi, zjistíte, že s korkovou podlahou určitě nešlápnete vedle. Také její úklid a údržba je poměrně jednoduchá. Vytíráme vlhkým hadrem, či mopem s přísadou čistících přípravků určených pro korkové podlahy.  

PVC - jedná se o vícevrstvou syntetickou krytinu. PVC nabízí opravdu širokou škálu vzorů. Měkčené PVC v rolích je levné, nenáročné, nekvalitní produkty však mohou uvolňovat vyšší emise těkavých látek nebo mít kratší životnost. Denní čištění PVC: měkkým suchým smetákem nebo vysavačem. Týdenní čištění: vodou s neutrálním detergentem za pomoci mopu nebo hadru.

Výhody linoleí jsou dlouhá životnost, vysoká mechanická odolnost, široký výběr barev, možnost vkládání obrazců a vzorů. Pokud hledáte podlahu do předsíně nebo do kuchyně, kde vám občas spadne nůž nebo tudy prochází hosté v botách, přírodní linoleum vydrží. V běžném bytě nebo domě není příliš náročné na údržbu. Staří setřít mopem a máte hotovo.

Podlaha z keramické dlažby je velmi častou volbou zejména v rodinných domech. Výhodami keramické dlažby jsou především její odolnost a životnost. Dlažba snese i více vody a nepoškodí se. Jsou dostupné v rozmanitém designu. Vhodné pro alergiky. Pozor ovšem na nákladné a komplikovanější kladení. Podlaha je tvrdá a většina povrchů kluzká.

Aby podlaha byla bezpečná, bez nerovností a zbytečných nedokonalostí, má velký vliv nejen samotná pokládka, ale také kvalita podkladu. Pokud investujete do kvalitní podlahy, ale nejste si jisti, zda byste pokládání zvládli, určitě se obraťte na odborníky. Stejně tak, pokud se jedná o pravidelný úklid.

Aktuálně

Strojové mytí podlah 23.04.2019

Veliké plochy garáží, nákupních center, marketů a podobných provozů, si žádají odborný servis a úklidovou firmu. Dokážete si představit mytí podlahy v obrovském nákupním centru mopem?

více zde
Typy podlah a jak se o ně ideálně starat 20.03.2019

Podlaha je vlastně tím největším kusem zařízení interiéru, který si vybíráte. Nejčastější chybou je, že podlahu vybíráme podle barvy a toho, jak se hodí do vysněného interiéru.

více zde
Podlahy vs. koberec 12.03.2019

​K nejdůležitějším faktorům podlahových krytin patří výběr materiálu, jeho kvalita, odolnost, bezpečnost, ale také nenáročnost nebo náročnost údržby. Každá místnost má své specifické vlastnosti a náročnost užívání.

více zde

Naši klienti