Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

Strojové mytí podlah

Veliké plochy garáží, nákupních center, marketů a podobných provozů, si žádají odborný servis a úklidovou firmu. Dokážete si představit mytí podlahy v obrovském nákupním centru mopem? To asi ne. Moderní úklidový stroj (strojové mytí podlah) dokáže během hodiny vyčistit plochu, která by i zkušenému pracovníkovi ruční metodou trvala celý den. Pro hloubkové čištění a menší plochy se nejčastěji používají kotoučové stroje. Silné znečištění se čistí speciálními kotouči takzvanými pady. Ty si poradí v podstatě s jakýmkoli znečištěním.

Mycí stroje fungují na základě dávkování roztoku na kartáč, který se otáčí. Tímto krouživým pohybem se podlaha umývá a zadní lišta odsává rozmyté nečistoty.

Pro výběr vhodného mycího podlahové stroje je rozhodující frekvence úklidu (pravidelný nebo nárazový úklid), velikost čištěné plochy a její členění, také typ materiálu uklízeného povrchu a druh znečištění.

Podlahové mycí zařízení jsou:

- s chodící obsluhou

- se stojící obsluhou

- se sedící obsluhou (s posezem)

- leštící – drhnoucí (jednokotoučové stroje, tříkotoučové stroje).

Pro výběr podlahového mycího stroje je nutné upřesnit, zda dáme přednost zařízení s talířovým nebo válcovým kartáčem. Talířové kartáče výborně myjí, ale méně drhnou, jsou vhodné pro rovné plochy. Válcové kartáče lépe drhnou a jsou vhodné pro nerovné plochy, jako je například dlažba, jelikož štětiny válcového kartáče se lépe dostanou do spár, různých mezer a myjí kvalitněji vlnité plochy i protiskluzovou dlažbu. Tzv. pady jsou vyrobené z polyesterových vláken a k dispozici jsou různé tvrdosti-hrubosti. Na trhu jsou jemné pro leštění až po hrubé pro drhnutí. Pady můžete přímo nasadit na klasické talířové kartáče nebo existují pro podlahové stroje držáky nebo-li unášeče padů.

Kde všude lze tedy strojové mytí podlah využít? Strojové mytí podlah doporučujeme pro veřejná, hojně využívaná a rozlehlá místa, jako jsou komerční prostory, supermarkety, haly, garáže a kanceláře. Své využití má strojové mytí podlah také při generálním úklidu v menších obchodních a bytových jednotkách.

Aktuálně

Impregnace podlah 15.05.2019

Impregnace podlah či nová podlaha může zlepšit vzhled každé místnosti. Chcete-li, aby Vaše podlaha byla čistá, je nutné pravidelně Vaši podlahu udržovat a impregnovat.

více zde
Voskování podlah 25.04.2019

Voskování podlah je jedním z úkonů péče o podlahu. Voskování je vhodné na podlahy z PVC, marmoleum, lakované parkety, přírodní kámen a další druhy měkkých a tvrdých podlah.

více zde
Strojové mytí podlah 23.04.2019

Veliké plochy garáží, nákupních center, marketů a podobných provozů, si žádají odborný servis a úklidovou firmu. Dokážete si představit mytí podlahy v obrovském nákupním centru mopem?

více zde

Naši klienti