Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

Strojové mytí podlah

Veliké plochy garáží, nákupních center, marketů a podobných provozů, si žádají odborný servis a úklidovou firmu. Dokážete si představit mytí podlahy v obrovském nákupním centru mopem? To asi ne. Moderní úklidový stroj (strojové mytí podlah) dokáže během hodiny vyčistit plochu, která by i zkušenému pracovníkovi ruční metodou trvala celý den. Pro hloubkové čištění a menší plochy se nejčastěji používají kotoučové stroje. Silné znečištění se čistí speciálními kotouči takzvanými pady. Ty si poradí v podstatě s jakýmkoli znečištěním.

Mycí stroje fungují na základě dávkování roztoku na kartáč, který se otáčí. Tímto krouživým pohybem se podlaha umývá a zadní lišta odsává rozmyté nečistoty.

Pro výběr vhodného mycího podlahové stroje je rozhodující frekvence úklidu (pravidelný nebo nárazový úklid), velikost čištěné plochy a její členění, také typ materiálu uklízeného povrchu a druh znečištění.

Podlahové mycí zařízení jsou:

- s chodící obsluhou

- se stojící obsluhou

- se sedící obsluhou (s posezem)

- leštící – drhnoucí (jednokotoučové stroje, tříkotoučové stroje).

Pro výběr podlahového mycího stroje je nutné upřesnit, zda dáme přednost zařízení s talířovým nebo válcovým kartáčem. Talířové kartáče výborně myjí, ale méně drhnou, jsou vhodné pro rovné plochy. Válcové kartáče lépe drhnou a jsou vhodné pro nerovné plochy, jako je například dlažba, jelikož štětiny válcového kartáče se lépe dostanou do spár, různých mezer a myjí kvalitněji vlnité plochy i protiskluzovou dlažbu. Tzv. pady jsou vyrobené z polyesterových vláken a k dispozici jsou různé tvrdosti-hrubosti. Na trhu jsou jemné pro leštění až po hrubé pro drhnutí. Pady můžete přímo nasadit na klasické talířové kartáče nebo existují pro podlahové stroje držáky nebo-li unášeče padů.

Kde všude lze tedy strojové mytí podlah využít? Strojové mytí podlah doporučujeme pro veřejná, hojně využívaná a rozlehlá místa, jako jsou komerční prostory, supermarkety, haly, garáže a kanceláře. Své využití má strojové mytí podlah také při generálním úklidu v menších obchodních a bytových jednotkách.

Aktuálně

Již 25 let za Vás uklízíme 12.02.2020

Před čtvrt stoletím jsem vstoupil do světa úklidu a stale mě to baví.

více zde
Montáž podlahy 10.07.2019

Pokud nemáte zkušenosti s lepením nebo pasováním dílců, chováním materiálu, nepravidelným půdorysem a kontrolou podkladu, investice do podlahářů Vám ušetří desítky tisíc za zničenou podlahu.

více zde
Strojové mytí podlah po rekonstrukci 31.05.2019

Všechny povrchy po rekonstrukci nebo stavbě jsou zbaveny prachu suchou cestou, a pokud to materiál umožní, pak i mokrou cestou.

více zde

Naši klienti