Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

Voskování podlah

Voskování podlah je jedním z úkonů péče o podlahu. Voskování je vhodné na podlahy z PVC, marmoleum, lakované parkety, přírodní kámen a další druhy měkkých a tvrdých podlah. Díky voskování podlaha nejen skvěle vypadá, neničí se, ale hlavně se do podlah nezanáší špína. Na každý typ povrchu se hodí jiný vosk. Odborníci vyberou vhodný produkt a profesionálně vosk zanesou. Frekvence voskování podlahy velmi záleží na umístění a na namáhavosti podlahy.

Při voskování je dřevo napuštěno tekutým voskem na bázi včelího vosku, při olejování zase přírodním olejem. Tyto látky se vsáknou hluboko do dřeva a vyplní v něm póry. Tím je dřevěný povrch chráněn proti vlhkosti, a také se snáze uklízí. Dřevo působí, jako by bylo do hladka obroušené. Vosk i olej na povrchu utváří pouze jemný film, nikoli vrstvu jako při lakování, která může při nesprávném použití praskat a loupat se.

Opotřebované a poškozené povrchy dřevěných podlah se čistí a pro obnovu se provádí voskování parket na bázi rozpouštědel. Dřevěné olejované parkety voskujeme přípravky na bázi vody.

Postup voskování podlahy:

1) Výběr polymerové disperze dle materiálu podlahy a jejímu namáhání.

2) Příprava povrchu - základem je důkladné vyčištění podlahy a odstranění staré polymerové vrstvy speciální přípravky.

3) Neutralizace a vyschnutí povrchu - vymytí vyčištěného povrchu několikráte čistou vodou a uschnutí.

4) Aplikace polymerové disperze - dle opotřebení, savosti a intenzity namáhání se na podlahu nanáší 1 - 4 vrstvy polymerové disperze, při aplikaci používejte vhodné nástroje k tomu určené (např. rozmývák).

Zanedbat voskování podlahy se nevyplatí. Kompletní rekonstrukce zanedbané podlahy vyjde hodně draho. Dopřejte své podlaze péči, kterou si zaslouží.

Aktuálně

Impregnace podlah 15.05.2019

Impregnace podlah či nová podlaha může zlepšit vzhled každé místnosti. Chcete-li, aby Vaše podlaha byla čistá, je nutné pravidelně Vaši podlahu udržovat a impregnovat.

více zde
Voskování podlah 25.04.2019

Voskování podlah je jedním z úkonů péče o podlahu. Voskování je vhodné na podlahy z PVC, marmoleum, lakované parkety, přírodní kámen a další druhy měkkých a tvrdých podlah.

více zde
Strojové mytí podlah 23.04.2019

Veliké plochy garáží, nákupních center, marketů a podobných provozů, si žádají odborný servis a úklidovou firmu. Dokážete si představit mytí podlahy v obrovském nákupním centru mopem?

více zde

Naši klienti