Nahoru
Specialista na voskování podlah a pravidelný úklid

Strojové mytí podlah po rekonstrukci

Hrubý úklid po rekonstrukci nebo stavbě přichází v okamžiku, kdy prostory jsou stavebně dokončeny. Nebudou se tak v prostorách odehrávat žádné práce, které způsobují prašnost. Všechny povrchy jsou zbaveny prachu suchou cestou, a pokud to materiál umožní, pak i mokrou cestou. Tímto je hrubý úklid po rekonstrukci či stavbě hotov.

Důkladnou péči si zaslouží také podlahy. A po takovéto zátěži, jakou rekonstrukce jistě je, je vhodné použít strojové mytí podlahy. Stavební úklid podlah většinou je poslední fází úklidu prostor.  Všechny povrchy jsou osáty, umyty a doleštěny a zbývá již to nejpodstatnější – vysát všechen prach a odstranit nečistoty z podlah, rohů a záhybů včetně následného vytření a suchého přeleštění podlah, plovoucích či dřevěných podlah, dlažeb či mramorů atd. Pro hloubkové čištění a menší plochy se nejčastěji používají kotoučové stroje. Silné znečištění se čistí speciálními kotouči takzvanými pady. Ty si poradí v podstatě s jakýmkoli znečištěním.

Pro výběr podlahového mycího stroje je nutné upřesnit, zda dáme přednost zařízení s talířovým nebo válcovým kartáčem. Talířové kartáče výborně myjí, ale méně drhnou, jsou vhodné pro rovné plochy. Válcové kartáče lépe drhnou a jsou vhodné pro nerovné plochy, jako je například dlažba, jelikož štětiny válcového kartáče se lépe dostanou do spár, různých mezer a myjí kvalitněji vlnité plochy i protiskluzovou dlažbu. Tzv. pady jsou vyrobené z polyesterových vláken a k dispozici jsou různé tvrdosti-hrubosti. Na trhu jsou jemné pro leštění až po hrubé pro drhnutí. Pady můžete přímo nasadit na klasické talířové kartáče nebo existují pro podlahové stroje držáky nebo-li unášeče padů.

Pokud Vám zabere důkladný úklid bytu či domu celý den nebo dokonce víkend, můžete si být jisti, že dobrá úklidová firma ho díky praxi a pokročilé technice zvládne za pouhých několik hodin. Vy budete moci místo namáhavé práce odpočívat nebo se věnovat svým koníčkům.

Aktuálně

Montáž podlahy 10.07.2019

Pokud nemáte zkušenosti s lepením nebo pasováním dílců, chováním materiálu, nepravidelným půdorysem a kontrolou podkladu, investice do podlahářů Vám ušetří desítky tisíc za zničenou podlahu.

více zde
Strojové mytí podlah po rekonstrukci 31.05.2019

Všechny povrchy po rekonstrukci nebo stavbě jsou zbaveny prachu suchou cestou, a pokud to materiál umožní, pak i mokrou cestou.

více zde
Impregnace podlah 15.05.2019

Impregnace podlah či nová podlaha může zlepšit vzhled každé místnosti. Chcete-li, aby Vaše podlaha byla čistá, je nutné pravidelně Vaši podlahu udržovat a impregnovat.

více zde

Naši klienti